czwartek, 8 października 2015

Gregor i Przepowiednia Zagłady Recenzja#7

Heej wszystkim!
Przychodzę ze wspaniałą wiadomością dla fanów książkowych postów! Tak, w końcu pisze recenzję :)
Dawno nie było posta, a co dopiero recenzji. Ogólnie przeczytałam tą książkę już prawie miesiąc temu... Recenzje chciałam dodać 22.09... Taaa pozdrowienia dla mojego lenistwa! Obiecuję, że wam to wynagrodze, serio.
No dobra, ale to ma być recenzja książki, prawda? Już kończę ten wstęp i skupiam się na książce :)

Informacje:
Tytuł: Gregor i Przepowiednia Zagłady
Autor: Suzanne Collins
Wydawnictwo: IUVI
Seria: Kroniki Podziemia (2)
Data wydania: 23.09.15

Opis wydawcy (przepisany z tyłu książki)

  Gregor chce tylko, by jego rodzina mogła normalnie żyć. Czy jednak będzie mu to dane?
  Od chwili gdy Gregor przypadkiem trafił do niezwykłej krainy pod Nowym Jorkiem, minęło kilka miesięcy. Chłopiec poprzysiągł sobie, że nigdy tam nie wróci. Kiedy Podziemni potrzebują pomocy- w związku z kolejną przepowiednią, tym razem o złowieszczym, białym szczurze imieniem Mortifer - zdają sobie sprawę, że jedynym sposobem, by sprowadzić Gregora pod ziemię, jest... porwanie Botki.
  Gregor podejmuje wyzwanie i wraz z nietoperzem Aresem oraz nieposkromioną księżniczką Luksą wyrusza na poszukiwanie Mortifera. Znajdzie się w sytuacjach, gdy zagrożone będzie to, co dla niego najdroższe, i stanie przed decyzjami o życiu i śmierci, od których będzie zależał los Podziemia.

Jaką cenę przyjdzie Gregorowi zapłacić za ryzykowne decyzje?

To teraz kilka słów ode mnie
Autorka po raz kolejny wprowadza nas do świata Podziemia, gdzie Gregor musi wypełnić kolejną przepowiednie, jednak tym razem podróżują po wodzie, czyli poznajemy inną część Podziemia, a także nowych bohaterów. Więc za to wielki Plus dla tej książki
Ta książka zarówno jak pierwsza część, jest kierowana to dzieci w wieku 9+ i zachwyciło mnie tu kilka rzeczy. Mianowicie chodzi mi o to, jak wykreowany został  Gregor, jako chłopiec, który powinien być autorytetem właśnie dla młodych osób, które wkraczają w ten wielki świat, niczego nie świadome i muszą uczyć się samodzielności. Ta książka przekazuje im, że w życiu nie zawsze jest kolorowo, że czasmi mimo młodego wieku trzeba zamartwić się też o innych i wspierać najbliższych jak tylko to możliwe. Gregor, mimo że miał 12 lat, zarabiał dla rodziny, zajmował  się ojcem, babcią i młodszymi siostrami. Dodatkowo w Podziemiu martwił się nie tylko o siebie i Botkę Ale także towarzyszy podróży. W tej książce także w taki mały sposób zostało pokazane uczucie straty. Nie było to coś drastycznego, absolutnie. Oczywiście nie będę zdradzać więcej, ponieważ nie chcę robić spojlerów. Ale za przekaz również daje ogromnego plusa.
Strasznie też podobało mi się niebanalne zakończenie. Koniec historii to jedno wielkie zaskoczenie. Wyjaśnia się sprawa przepowiedni, do tego jeszcze kilka wydarzeń i wszystko okazuje się być inne niż mogło się wydawać na początku. Myślałam zupełnie inaczej, to co podejrzewałam zostało potwierdzone i w sumie to nawet dla bohaterów było to na pewno zaskoczenie.
Ogólnie bardzo podobała mi się ta książka, bardziej niż pierwsza część. W tym miejscu jednak chciałabym Was zachęcić to przeczytania tych dwóch książek, że względu na to, że Przepowiednia Zagłady jest super, a jednak żeby wiedzieć o co chodzi trzeba przeczytać pierwszą część. Jeśli więc szukacie czegoś spoko dla siebie lub młodszego rodzeństwa, czy kuzynostwa to polecam :)

Jeszcze na koniec chcę bardzo serdecznie podziękować wydawnictwu IUVI za przysłanie mi egzemplarza recenzenckiego i tej ślicznej zawieszki (zdjęcie na dole). Jest mi niezmiernie miło, więc bardzo, bardzo, bardzo dziękuję i pozdrawiam cieplutko.

I standadowo zapraszam tu:
Ask
Facebook
Mail: beata11www@gmail.com
Dodam jeszcze że na fp szykuje małą niespodziankę z okazji zbliżających się 100 polubien!
I to na tyle dzisiaj pa! <3
Prześlij komentarz