wtorek, 23 czerwca 2015

Eleonora i Park #RECENZJA 6
Tytuł: Eleonora i Park
Autor: Rainbow Rowell
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2015

Opis wydawcy:
Eleonora… nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.
Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.
Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.
Eleonora i Park to osoby z zupełnie innych światów, on ma kochającą rodzinę, a ona mieszka z okropnym ojczymem, on: lubiany, a ona niekoniecznie. Pierwszy raz spotykają się pierwszego dnia szkoły, kiedy Eleonora wsiada do autobusu. Od tej pory powoli zbliżają się do siebie i, dosłownie, rozumieją się bez słów. Ta niepozorna znajomość po jakimś czasie, przeradza się w bezgraniczną miłość, mimo przeciwności losu i różnic.

Ogólnie mówiąc opisany jest tu ich życie, inaczej nie umiem tego ujać. Jest trochę od Parka. trochę od Eleonory, co razem tworzy wspaniałą całość. Opisane są ich wspólne dni, ich poznawanie się krok po kroku, ale także rozterki z życia Eleonory i Parka.

To nie była szczególnie porywająca ksiazka, była okay, ciekawa tresć, czytało się przyjemnie, bardzo na luzie i można z niej wynieść coś mądrego, minaowicie uswiadamia, że nie warto oceniać ludzi powierzchownie, pokazjue także, że są na świecie ludzie dobrzy i źli i że dla miłości można wiele poświęcić

Polecam tą książkę, tym bardziej, ze nie jest to typowe romansidło i ma świetne zakończenie.

Ocena: 7/10

a wy, co sądzicie o tej książce? Chętnie poczytam wasze opinie :)

Zapraszam:
Facebook
Mail mojswiatksiazek@wp.pl
Drugi blog
Prześlij komentarz