wtorek, 17 lutego 2015

,,Gregor i niedokończona przepowiednia"

Hej!
Ostatnio dowiedziałam się, że będzie premiera pierwszej książki Suzanne Colins! Pierwsze wydanie było w 2003 roku, więc DOPIERO PO 12 LATACH trafia ona do Polski.

Informacje: 
Autor: Collins Suzanne
Tytuł: ,,Gregor i niedokończona przepowiednia"
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: fantasy
Forma: powieść
Przewidywana data wydania: 8 kwietnia 2015
Rok pierwszego wydania: 2003
Wydawnictwo: IUVI

Opowieść o zwykłym nastolatku, który pakuje się w niebezpieczeństwo, aby wypełnić swoje przeznaczenie – i odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca – w ukrytym świecie pod Nowym Jorkiem.
Kiedy Gregor spada wraz z maleńką siostrą przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkhania, trafia do ponurego Podziemia. Ludzie żyją tam we względnej zgodzie z olbrzymimi pająkami, nietoperzami, karaluchami i szczurami, lecz ten niepewny pokój jest zagrożony.
Gregor nie chce brać udziału w podziemnym konflikcie. Chce tylko wrócić do domu. Gdy jednak się dowiaduje, że ma szansę odszukać zaginionego ojca, a dziwaczna przepowiednia wyznacza mu kluczową rolę w niepewnej przyszłości Podziemia, zdaje sobie sprawę, że to może być jedyny sposób rozwiązania największej tajemnicy w jego życiu. Nie wie jeszcze, że ta wyprawa na zawsze odmieni i jego, i Podziemie.
Po opisie stwierdzam, że zapowiada się ciekawie :) Nie wątpię, że przeczytam tę książkę, ponieważ jestem bardzo ciekawa. Mimo że okładka niekoniecznie zachęca :/ ale, jak to się mówi, nie oceniaj książki po okładce :)

PS Dziekuję pani Agnieszce z BookSenso za podesłanie aktualnej okładki :)

Zapraszam na Facebook'a 
Oraz do pisania do mnie na maila 
Prześlij komentarz