wtorek, 21 kwietnia 2015

Gregor i Niedokończona Przepowiednia #RECENZJA 4

Hej. Dziś mam dla was recenzję książki, o której już wam pisałam na blogu. Jest to pierwsza książka Suzanne Collins, autorki głównie znanej z trylogii Igrzyska Śmierci. 

Tytuł: Gregor i Niedokończona Przepowiednia
Seria: Kroniki podziemia
Autor: Suzanne Colins
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 8 kwietnia 2015

Opowieść o zwykłym nastolatku, który pakuje się w niebezpieczeństwo, aby wypełnić dziwaczną przepowiednię i odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca - w ukrytym świecie pod Nowym Jorkiem.
Kiedy Gregor spada wraz z maleńką siostrą przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkania, trafia do ponurego Podziemia. Ludzie żyją tam we względnej zgodzie z olbrzymimi nietoperzami i innymi zwierzętami, lecz ten niepewny pokój jest zagrożony.
Gregor nie chce brać udziału w podziemnym konflikcie. Pragnie tylko wrócić do domu. Gdy jednak dowiaduje się, że ma szansę odszukać zaginionego ojca, a Niedokończona Przepowiednia wyznacza mu kluczową rolę w niepewnej przyszłości Podziemia, zdaje sobie sprawę, że to może być jedyny sposób na rozwiązanie największej tajemnicy w jego życiu.
Nie wie jeszcze, że ta wyprawa na zawsze odmieni i jego, i Podziemie...

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9+


 Pewnego dnia Gregor wraz z młodszą siostrą  Botką trafiają do Podzemia, czyli dziwnej krainy znajdującej się pod Nowym Jorkiem, w której żyją ,,inni" ludzie, ogromne nietoperze, szczury, karaluchy, pająki i inne zwierzęta.
 Gdy tylko ludzie ujrzeli Gregora, od razu poznali w nim wojownika z Niedokończonej Przepowiedni, mówiącej o wyprawie. Chłopiec nie chce brać w niej udziału, jednak jest  to jedyna nadzieja na ocalenie ojca.
  W Podziemiu rozpoczyna się wojna, która jest głównym tematem książki.

Ogólnie ta książka była ciekawa, jednak nie jako super wciągająca, jak to bywa w przypadku niektórych książek. Suzanne Collins powiedziała, ze pisząc te powiesć inspirowała się Alicją w Krainie Czarów. 
Można w tej książce dostrzec to, że nie wart zawsze, od razu ufać ludiom i że nawet przyjaciel może nas zdradzić. Poza tym nie widać wielu pouczających aspektów, ale mimo wszystko jest to powieść godna polecenia.
To takie nietypowe fantasy. Nie spotkałam się z książką, w której są ogromne karaluch, nietoperze, które w dodatku mówią! Pani Collins stworzyła nowy, inny świat i niepowtarzalną historię.

Daję tej książce 8/10 :)

Ja już czekam na premiery kolejnych części a was zachęcam do lektury :)


PS serdecznie dziękuję wydawnictwu IUVI za przysłanie egzemplarza recenzenckiego :)

Prześlij komentarz